Tolga CEYHAN

Tolga CEYHAN

İletişim: iletisim@tolgaceyhan.com

Web Sitesi: www.tolgaceyhan.com

İl/İlçe : ÇANKAYA / ANKARA

Kabiliyetler: Web Tasarım, Yazılım, Sistem Uzmanlığı

 

Tolga CEYHAN Kimdir ?

Tolga CEYHAN, teknolojiyi yakından takip eder ve bilgi teknolojileri üzerine hali hazırda aktif olarak çalışmaktadır. 10 yılı aşkın süredir web tasarım yazılım üzerine çalışmalar yaptım. Ancak şuan  Windows Sistem ve Sistem Güvenliği alanında çalışmalarımı sürdürmekteyim. Uzun süredir içerik yazma deneyimine sahibim ve bu benim en sevdiğim etkinliklerden biridir. Amacım, her zaman insanlara temel bilgilerle yardımcı olurken kapsamlı gönderiler ve kılavuzlar yazarak faydalı olabilmektir. Bilgi paylaştıkça güzeldir.

Bu blogu açma sebebim ise edinmiş olduğum tecrübeleri, bilgileri sizlerle paylaşmak ve paylaştıkça sizlerden alacağım dönüşler eleştirilerle kendimi daha da geliştirmektir.

Blog sitemde daha çok sistem ve sistem güvenliği üzerine yazılarım olacaktır. Fakat teknolojiyi de yakından takip eden biri olarak teknoloji haberleri üzerine, yeni çıkan teknolojiler ve nasıl çalıştıkları adına da öğrendiklerimi merak ettiklerimi de sizlerle paylaşacağım.

Blog sitemde yazıyor olduğum kategorilerden bazıları şunlardır;

Microsof Active Directory
Sistem Güvenliği
System Center FamilySanallaştırma (Hyper-V, VMware vb. )
Yedekleme
Wİndows İşletim Sistemleri (windows 7, Windows10 ağırlıklı)
Microsoft Windows Server Ailesi
Microsoft Office Ailesi
Powershell
Group Policy ( Grup Politikaları)
Teknoloji
Genel Yaşam

Ağ ve Ağ güvenliği konusunda kendimi günümüz şartlarında yenilikleri takip ederek geliştirmeye çalışıyorum. Bu alanda Active Directory, Sunucu Yedekleme, Sanallaştırma, powershell scriptleri, gpo, sistem güvenlik yazılımları vb. ile sistem güvenliğini hızlı ve daha güvenli olarak nasıl sağlayabiliriz onun üzerine çalışıyorum.

Kariyer hedefim arasında bilgisayar ve internet alanlarında ki teknik bilgi ve becerilerimi ortaya koyup faydalı olabileceğim ve bunları geliştirebileceğim, çalıştığım kurumun hedeflerine ulaşabilmesi için görev alabileceğim ve aynı zamanda kendimi geliştirme imkanlarımın olabileceği bir pozisyonda çalışmak.

Fakat her şeyi biraz biraz öğrenmektense bir şeyi en güzel şekilde yapmayı isteyen biriyim. Tabii diğer alanlarda da bilgi sahibi olmak her zaman şarttır. Çağımızda hızla ilerleyen teknolojiyi elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum.

Site hakkında görüşleriniz var ise iletisim@tolgaceyhan.com adresine mail göndermeniz yeterli olacaktır. Ayrıca kafanıza takılan yardımcı olacağım bir konu varsa sorabilirsiniz. Biliyorsam yardımcı olurum fakat bilmiyorsam birlikte araştırır birlikte çözeriz. Blog sayfamın sloganında olduğu gibi hiçbir şey imkansız değildir ama başarmak biraz vaktinizi alır.

Blog Hakkımda Sayfası